Dlaczego biżuteria ciemnieje i brudzi?

12.11.2020

Dlaczego złote kolczyki czernieją i brudzą uszy?

Zapewne wielu z nas zdarzyło się zakupić kolczyki, które po jakimś czasie zmieniły swoje zabarwienie na ciemniejsze. Pewnie zaczęliście zastanawiać się, ba, nawet byliście pewni że zostaliście oszukani. Przecież złoto nie czernieje! Jednak prawda jest kompletnie inna, nie należy od razu panikować i osądzać jubilera o sprzedaż fałszywki. Dlaczego?

Proces czernienia kolczyków jest naturalnym procesem występującym poprzez kontakt biżuterii ze szkodliwymi związkami w powietrzu, którym oddychamy. Nasz organizm reaguje bardzo źle na warunki, które nas otaczają oraz na zanieczyszczone środowisko. Przebywając w zanieczyszczonym środowisku, jedząc żywność sztucznie przetworzoną typu fast-food nasz organizm próbuje się oczyszczać i wyrzuca toksyny z orgaznimu kiedy się pocimy. To przyśpiesza proces czernienia biżuterii. Brzmi niedorzecznie?

Jak ograniczyć proces czernienia naszych kolczyków?

Jeśli chcemy, aby nasza biżuteria została "świeża" na dłużej i nie zmieniała zbyt szybko swojego zabarwienia, najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie dostępu do powietrza. Brzmi śmiesznie lub niewykonalnie? Przyjdą nam z pomocą woreczki strunowe, które są świetną opcją na przechowywanie naszej biżuterii i zatrzymanie jej "świeżośći" o wiele dłużej.

Jak czyścić naszą biżuterię bez konsekwencji?

Wyroby ze złota możemy bez wachania zalać spirytusem, a po chwili delikatnie przemyć miękką ściereczką lub gąbeczką. Kąpiel w ciepłej bądź gorącej wodzie z płynem do naczyń, jak i w soli kuchennej również przynosi oczekiwane efekty a nasza biżuteria wygląda jak nowa! Po kąpieli przecieramy delikatnie biżuterię. Czyste złoto nie reaguje z pierwiastkami, jednak często wyroby jubilerskie mają w sobie wiele domieszek substancji, które mogą zmieniać kolor naszej biżuterii. Warto sprawdzać próbkę złota, z której została zrobiona biżuteria, jeśli nie chcemy trafić na przysłowiowy "bubel".

Dlaczego złoto brudzi naszą skórę?

Czy zdarzyło Ci się, że Twoja biżuteria zostawia na skórze brzydkie, ciemne ślady bądź nieprzyjemne odciski? Zastanów się dokładnie, jaki jest typ biżuterii którą nosisz, oraz sprawdź koniecznie próbkę złota z którego została wykonana. Im więcej domieszek innych metali, tym większe prawdopodobieństwo, że to jest właśnie przyczyną brzydkich śladów na Twojej skórze. Jeżeli jednak Twoja biżuteria ma wysoką próbę złota, warto zastanowić się nad wiarygodnością źródła z jakiego kupujemy naszą biżuterię. Wysoka próba złota powinna być wyprodukowana bez domieszek innych metali nieszlachetnych.

PAMIĘTAJ! Jeśli skusił Cię szeroką ofertą sklep internetowy bądź portal ogłoszeniowy, wiąże się to z zagrożeniem. Czytaj dokładnie wszelkie informacje zawarte w opisie produktu ponieważ zdarza się, że dany przedmiot nie składa się w 100% z prawdziwego złota, tylko posiada domieszki innych metali. Wówczas żadne reklamacje ani lament nie pomogą.

Pielęgnacja skóry podczas zakładania złotej biżuterii

Wykluczając zawartość metali nieszlachetnych musimy sprawdzić, czy nasze kosmetyki nie zawierają tlenku cynku. To samo tyczy się niektórych leków. Tlenek cynku po zetknięciu ze złotem tworzy naturalną reakcję przebarwiania naszej skóry.

Sygnały od organizmu świadczące o problemie zdrowotnym

W momencie, gdy zauważamy na swojej skórze zmiany w jej zabarwieniu po noszeniu złotej biżuterii, musimy zwrócić uwagę na cenne informacje, które nasza skóra być może chce nam przekazać. W naszym ciele może nastąpić wyższe stężenie konkretnych związków a zmiana składu chemicznego w naszym organizmie ujawniająca się w ten sposób, może mieć przyczyny w wielu mniej lub bardziej poważniejszych chorobach, które nas dotyczą. Obserwujmy symptomy, które mogłyby świadczyć o chorobie. Spotykany najczęściej jest jednak niedobór żelaza, który często prowadzi do anemii.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl